Na závěr porážka

22.06.2018 - red
počet přečtení: 127
vytvořeno 22.06.2018, upraveno 22.06.2018

Češky uzavřely mezinárodní turnaj v Karlových Varech těsnou porážkou s favorizovanou Čínou (67-72). Devítičlenná rotace se ve čtvrtém zápase v pěti dnech musela vypořádávat především s vysokou podkošovou sestavou soupeře a činila tak pomocí zóny a zdvojování. To vycházelo v první čtvrtině, ale ve druhé už Číňanky přitvrdily v obraně, tlačily se ještě důrazněji pod koš a získaly mírný náskok. Češky prakticky na všech postech ztrácely několik centimetrů, které scházely hlavně na doskoku. Osmibodová poločasová ztráta je ale nezaskočila a obrovským nasazením se i dál udržovaly na hratelném rozdílu. Hnány hlasitým publikem se v závěru dostaly až na tři body, ale Kušlitová s Březinovou se v klíčových chvílích netrefily, tým už pak musel faulovat a Číňanky i přes minuté trestné hody uhájily vítězství. Top skórerkou lvic byla karlovarská Kušlitová, na 14 bodů se dostala Pecková a na 10 Pudláková. Číně patřil doskok (43-31), Češky mnohem méně ztrácely. „V klíčových chvílích se projevila větší zkušenost Číňanek a možná jsme měly i trochu smůly při závěrečných střelách,“ podotkla Dana Kušlitová. „Vítězství nebylo daleko. Holky bojovaly, na hřišti nechaly úplně všechny zbývající síly, ale nebylo to jen o bojovnosti, předvedli jsme i velmi dobrý basketbal. Čína je tým, který bude na rozdíl od nás na světovém šampionátu a má velkou kvalitu, takže se její opory dokázaly prosadit i přes naši obranu. Chtěl bych všechny hráčky moc pochválit za celý turnaj,“ dodal kouč Štefan Svitek. Turnaj pomohl i dobré věci, neboť díky všem zúčastněným týmům, rozhodčím i fanouškům se během něj podařilo vybrat 33 tisíc korun na podporu malé Elizabeth, trpící nemocí motýlích křídel. Přispět můžete i vy, a to prostřednictvím transparentního účtu 226176367/0600.