Na Arisu o čtyři

11.01.2017 - red
počet přečtení: 571
vytvořeno 11.01.2017, upraveno 11.01.2017

Na výjezd do Soluně nebude český mistr vzpomínat v dobrém. Po zdlouhavé cestě sněhem zavátým Řeckem přišla i těsná porážka po více než nadějném průběhu na Arisu (83-79), jejímž jediným pozitivem je lepší vzájemné skore. To dává šanci na celkové 3. místo ve skupině A Ligy mistrů. Středočeši museli do Soluně z Atén kvůli sněhové kalamitě vyrazit busem, k zápasu 12. kola nastoupili bez jediného tréninku v dějišti zápasu (s posunutým začátkem), přesto byli po jeho velkou část ve skore vpředu. Stažením obrany pod koš ztěžovali 4. celku řecké ligy průniky k zakončením zblízka a dařily se jim brejky i trojky (do půle 16/7, celkem 28/9 proti 21/10 Arisu), jež vynahrazovaly absenci šestek i těžkosti při pronikání pod koš. Nymburk navíc za 1. čtvrtinu (s 2 fauly Sant-Roose i Meiera) ani jednou neztratil, do půle chyboval jen 4krát a za celý zápas 10krát (Aris 17). O body se nejvíc staral křídelník Hruban (13 do půle a celkem 20). Aris postupně nacházel díky Jenkinsovi (celkem 21) s Cummingsem (17) cesty ke koši a vedl až 43-35. Hosté se ale vrátili a bitva prsa na prsa pak pokračovala až do koncovky, v níž se hosté velmi divili několika faulovým výrokům. Za stavu 79-77 skončil málo agresivní nájezd Sant-Roose neúspěchem, Hruban, operující po vyfaulování Welsche na pozici 4, pak pod košem schytal víc než přísný faul (TH na 81-77) a po dalším snížení hostů z útočného doskoku byl přísný faul odpískán Nymburku i ve zdvojení na půlce. A když se pár vteřin před koncem neujala daleká trojka Allena na vyrovnání, mohl Aris slavit 8. výhru, jíž dorovnal bilanci třetího Nymburka. V zápase jej při větším počtu ztrát přetloukl především lepšími šestkami (25/17 – 13/8). Hrubana na straně hostů doplnili Allen (13), Lawrence (10) a Meier (10).