Mladí lvi bez postupu

21.07.2018 - red
počet přečtení: 506
vytvořeno 21.07.2018, upraveno 21.07.2018

Reprezentanti do 20 let nezvládli na B-divizním ME klíčový čtvrtfinálový duel s Poláky a po výpadcích zejména v sudých čtvrtinách (18-27 a 10-25) padli 70-91, což značí minimálně o rok prodloužené čekání na návrat do divize A. Tým se držel zuby nehty ještě v úvodu druhé čtvrtky, pak už ale Poláci ukázali svou sílu a poločas vyhráli 50-35. Lvi pak ještě zabrali ve třetí čtvrtině a za jejích posledních 6 a půl minuty se protrojkovali z 40-59 na 60-66. Jenže dvě rychlé trojky soupeře z úvodu posledního dějství vzaly už Čechům naděje definitivně. Výběru Ladislava Sokolovského patřily útočné doskoky (17-9), body z druhých šancí (14-7) a měl i o 14 vyšší počet ran z pole, ale zcela propadl v produkci zpod koše (20-44) a v celkové efektivitě střelby (31 procent ku 51). Soupěř navíc střílel dvakrát víc trestných bodů. Jedinými třemi nadšestibodovými střelci týmu byli Tůma (16+5 asistencí, 4 doskoky, 3 zisky, trojky 6/3), Žikla (14, trojky 7/4) a Kozák (9+7 doskoků).