ME 3x3 bez výhry

08.07.2017 - red
počet přečtení: 154
vytvořeno 09.07.2017, upraveno 09.07.2017

Po mužích se s ME 3x3 v Amsterodamu rozloučil hned po základních skupinách i repre tým žen, který do turnaje vstupoval jako třetí nasazený z 12 zúčastněných celků. Kvartet Kateřina Novotná, Tereza Vorlová, Kristýna Minarovičová a Sára Krumpholcová však nejprve těsně podlehl Srbsku (16-18) a ve druhém utkání padl s Itálií 11-21, což znamená, že čtvrtfinále mu zůstalo odepřeno. „Už dopředu jsme věděly, že máme těžkou skupinu, ale nepočítaly jsme s tím, že bychom nepostoupily do čtvrtfinále. Vypadnout už po skupinách je pro nás velké zklamání,“ přiznala 18letá Sára Krumpholcová, spolu s Novotnou a Vorlovou mistryně světa v 3x3 z minulého roku. V zápase se Srbkami, nasazeným číslem 11, lvice v úvodu otočily z 1-4 na 7-5, soupeřky však kontrovaly na 7-10, a i když Novotná v závěru svými dvojkami zpoza oblouku dělala, co mohla, a udržela český tým ještě v poslední minutě na remíze 16-16, rozhodující dvojka Srbek půl minuty před koncem zhatila všechny naděje. S Itálií, nasazenou šestkou, Češky opět zaostaly na startu (0-6) a ani v dalším průběhu neměly čím vysoké manko stáhnout. Fyzicky disponované soupeřky nepouštěly lvice k doskokům a navíc se dokázaly prosazovat ve hře jedna na jednu. Utkání ukončily už před vypršením časového limitu.