Manuho epická noc!

10.05.2017 - red
počet přečtení: 615
vytvořeno 10.05.2017, upraveno 10.05.2017

S lídrem Kawhim Leonardem na lavičce (od třetí čtvrtiny zraněný kotník i koleno) v celém prodloužení a už tři zápasy bez zraněného rozehrávače Tonyho Parkera povstal 39letý veterán Manu Ginobili, aby dovedl Spurs ke třetí výhře (110-107) nad Houstonem v pátém duelu semifinále Západní konference, když zezadu při trojce v poslední vteřině zblokoval unaveného Hardena, který v prodloužení hostům svým nekonečným driblováním a ztrátami víc škodil než prospíval. Ginobili zaknihoval 12 bodů, 7 doskoků a 5 asistencí za 32 minut a všechny šokoval dunkem pravačkou (jako levák) po nájezdu do zformované obrany. Závěr prodloužení v ohromné atmosféře pro Spurs ošéfoval 7 body v řadě křídelník Green. Rockets, kteří ještě 2:30 do konce 4. čtvrtiny vedli o 5, duel definitivně ztratili až v koncovce prodloužení, když vedle Hardenových ztrát neměli sílu vzdorovat síle Spurs na útočném doskoku. Spurs v enormně fyzickém zápase proti menším sestavám Rockets dlouho zaostávali na doskoku a měli potíže s přebíráním svých clon ze strany hostů, ale nakonec vyhráli klíčovou bitvu zpod koše (56-42), měli o polovinu méně ztrát a doskok nakonec vyhráli 65-58. Přežili i deficit ve trojkách (11-16). Tým vedl kvartet Leonard (22+15 doskoků), Mills (20), Aldridge (18+14 doskoků) a Green (16). Za v sedmi hrající hosty (bez centra Neneho) měl Harden 33 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí na 9 ztrát, Beverley 20 bodů (trojky 7/5) a Anderson 19.