Manuho derniéra

18.08.2016 - red
počet přečtení: 717
vytvořeno 18.08.2016, upraveno 18.08.2016

Celý olympijský turnaj na úzko hrající Argentinci mohli snít o čtvrtfinálovém zázraku něco kolem 6 minut. To ještě vedli díky mnoha úspěšným nájezdům a brejkům nad USA 19-9 (Campazzo 8). Pak ale postavil kouč Krzyzewski favorita během timeoutu do latě a zdrcující obrana 1 na 1, fauly včas nezastavované brejkové kontry i trojková smršť zejména Duranta spustily velký obrat na 21-36 (po šestiminutové šňůře 2-27). Už po 12 minutách tak byl zápas prakticky vyřízen. USA po skupině zlepšily týmovou obranu, kdy třeba power forward Scola (už po 11 minutách měl 3 fauly) byl pod košem s míčem obsazen dokonce čtyřmi soupeři. Jako utržený ze řetězu řádil v Riu dosud poměrně tichý Durant, který jen v 1. čtvrtině zapsal 13 bodů a 4 asistence, a v poločase (40-56) měl 18 bodů s 5 asistencemi a 4 trojkami. Američané po slabším začátku přestali ztrácet, v půlce měli odházených stejně dvojek i trojek (po 20) a o půlku jejich produkce se postarala lavička, což platilo i na konci zápasu. K výhře 105-78 si favorité pomohli 54 doskoky, 23 body z druhých šancí (17 útočných doskoků), 24 z brejků a 50 zpod koše. Durant končil na 27 bodech (trojky 9/7, z 11 tref týmu), 7 doskocích a 6 asistencích, George přidal 17 bodů a 8 doskoků, Cousins 15 bodů a Irving 11. Za Argentinu byli nejlepší Scola (15+10 doskoků), Ginobili (14+7 asistencí, do půle byl za svých 14 minut +1!), který se v 39 letech definitivně rozloučil s národním týmem, Campazzo (13+9 asistencí a 4 zisky) a Nocioni (12), který v 36 letech rovněž oznámil konec národní kariéry.