Lvice U20 v divizi A!

14.07.2018 - red
počet přečtení: 371
vytvořeno 14.07.2018, upraveno 14.07.2018

Reprezentace lvic U20 se po tříletém působení v B-divizi opět vyšvihla mezi evropskou elitu, když v semifinále B-divizního eurošampionátu v rumunské Oradeji skolila po závěrečném dramatu domácí celek 65-62. Ve finálovém duelu tak už Češky budou zcela bez stresu, s postupem v kapse. Po výtečné první čtvrtině (15-6), řízené produktivní Pospíšilovou, sice postupně o svůj náskok přicházely, ale i v posledním dějství se držely mírně vpředu. Klíčovou hodnotu měla trojka Šotolové (třetí a poslední trojková trefa týmu v utkání) ze zisku Hoškové necelé dvě minuty před koncem na 61-55. Šotolová 36 vteřin do konce zvýšila šestkou na 62-57, ale domácí Podar snížila košem s faulem a její minutou šestku domácí tým doskočil, aby opět Podar z odvážného nájezdu snížila 13 vteřin do konce na bod. Češky navíc vzápětí z výhozu porušily pravidlo přes půl, ale Rumunky následně ani nevyhodily do 5 vteřin a Tomancová ze šestek už prakticky jistila výhru na 64-61. Lvice, jež měly zásadně lepší produkci lavičky (20-6), vedlo trio Hošková (16+6 doskoků), Tomancová (14), Pospíšilová (11+5 asistencí a 4 doskoků). Češky ve finále čeká Bělorusko, jež v základní skupině dokázaly porazit.