Lvi U20 do divize A!

20.07.2019 - red
počet přečtení: 167
vytvořeno 20.07.2019, upraveno 20.07.2019

Česká mužská "dvacítka" naprosto suverénním způsobem zvládla využít hned „první mečbol“ na postup do divize A, když v semifinále B-divizního ME zničila Belgii už v poločase (41-24), z nějž se odrazila k hladké výhře 82-64, která po dvou letech vyznačila český návrat mezi kontinentální elitu. Podepsáni pod ním budou kouč Ladislav Sokolovský a asistent Patrik Smažák a tým s některými slavnými příjmeními. Pro lvy duel odšpuntovali podkošoví velikáni Štafl se Zídkem ve spolupráci s guardem Krejčím. A i když 9bodové manko ještě Belgičané dokázali téměř dorovnat, jiní dlouháni Karlovský s Kovářem pak vedli nový nápor na 24-12 a poté už pro soupeře nebylo cesty zpět. V poslední čtvrtině se sice ještě bláznivou trojkopalbou do poněkud laxnější české obrany dostal na rozdíl 10 bodů po 37 minutách, ale Zídek reagoval trojkou a pak už Češi mohli slavit. Střelecké pole vedli Krejčí (18), Zídek (16+10 doskoků), Štafl, Kovář (po 14) a Karlovský (10). Na straně lvů byly mírně doskoky a především úspěšnost z pole.