Lup v Charlotte

24.01.2017 - red
počet přečtení: 702
vytvořeno 24.01.2017, upraveno 24.01.2017

Celý v černém oblečený majitel Charlotte Michael Jordan nemohl být spokojen, ale Wizards se po vyloupení sršního hnízda 99-109 radují, že s bilancí 24-20 udrželi 5. místo na Východě a svého soupeře, jenž doma vyhrál 9 z posledních 10 zápasů, mají stále pod sebou. Díky dobré střelbě i solidní obraně se spoustou výpomocí, přebírání a dobrých rotací vedli od začátku do konce a to tentokrát ve většině druhé půle zůstal tichý nakonec 24bodový rozehrávač Wall (32. zápas v řadě s aspoň 1 ziskem – při jen 8 ztrátách Hornets). Beal, který se ve třetí části po 3 hluchých zápasech rozstřílel z trojek, přidal 18 bodů, Morris 23, Porter 14 s 13 doskoky a Oubre 10. Centr Gortat měl 61. zápas v řadě s aspoň 1 útočným doskokem. Satoranský po 5 utkáních ve hře nenastoupil, přednost dostali Burke (6+4 asistence za 12 minut, ale -4) a McClellan (13 minut bez bodu, +2). Domácí drželi perimetroví snajpři Walker (21) a Belinelli (18), kteří však nedostali mnoho dobrých výhledů z trojek (spolu 18/4). Z pole 54procentní Wizards po většinu utkání neměli problém se dostávat pod koš a při dotírání domácích si uměli vždy pomoci i nějakou trojkou (25/10). V půli vedli 48-60, a i když zejména kvůli ztrátám nechali Charlotte, již držela lavička, po změně stran přiblížit ze 14 na 5, závěr si v místy až ohlušujícím rachotu v hale pohlídali.