Kruté sbohem pro TP

17.08.2016 - red
počet přečtení: 732
vytvořeno 17.08.2016, upraveno 17.08.2016

I ve druhém čtvrtfinále olympijského turnaje sledovali diváci v Riu nudnou podívanou, jež od počátku připomínala exhibiční vystoupení španělských obhájců stříbra, kteří opět potvrdili, že týmy Sergia Scariola v zápasech zády ke zdi neselhávají. Španělé už za prvních 6 minut vysázeli 4 trojky, vedli 15-8 a do koše tvrdošíjně hrající Francouzi dopláceli na své zbytečné kudrlinky v šestce, kde pak přicházeli o drahocenné body. Španělé nepotřebovali ani body Gasola (do půle 2, ale +15, na konci 5 a +22), který však jako vždy patroloval coby strážná věž pod košem a odstrašoval od snadných zakončení i atletického centra Goberta (7+12 doskoků). A když si šel oddychnout, utrhl 8 body v řadě na přelomu 1. a 2. čtvrtiny rozhodný náskok mladík Hernangomez (nakonec 18 za 17 minut). O útok se po celý první poločas (43-30) nejvíc staral aktivní Mirotič (16, trojky 6/4, celkem 23 a 8/5), jako power forward schopný hry zpod koše i z perimetru, a trefující i moře trojek. Španělský základ zcela deklasoval své protějšky (Batum bez bodu) a Tonymu Parkerovi (nejlepší střelec týmu se 14 body, 13 dal De Colo a Lauvergne 12 se 7 doskoky), který už postrádá svou dřívější údernost a „drive“, tak řádně znechutil jeho reprezentační derniéru. Pro stále bezradnější Francouze byl výsledek 92-67 - po selhání na domácím ME - další potupou od velkého rivala, když ve druhé půli byli doslova hračkou v rukou španělské dokonalosti, již dokumentoval i rozdíl v úspěšnosti dvojek (39/25 – 48/18).