Krejčí v All-Star

22.07.2019 - red
počet přečtení: 431
vytvořeno 22.07.2019, upraveno 22.07.2019

Lvi U20 se nestali mistry eurodivize B, když v napěchované hale v Matosinhos po kritické třetí čtvrtině (11-27) podlehli ve finále domácím Portugalcům 57-73, přesto je to jen historicky nedůležitý stín na jinak skvělém turnaji, který Čechy po dvou letech díky stříbrné pozici katapultoval zpět mezi kontinentální smetánku divize A. Lvi dokonce měli lepší první čtvrtinu, když je podkošová vozba Štafl – Zídek (dvě trojky) dovedla k náskoku 18-14, od stavu 20-18 ale nakopli vrtule domácí, kterým se pískalo minimum faulů, otočili na 20-23 a při 13 ztrátách jen doslova wrestlingové nájezdy lvů spolu se 4 trojkami (domácí jen dvě) udržely hratelný poločas na stavu 30-34, a to i díky 15 bodům lavičky. Start třetí čtvrtiny ale zcela patřil domácím, trefujícím i neskutečné střely a odskok až do 25bodového trháku už udělal nad zápasem kříž. Střelecké pole celku Ladislava Sokolovského vedl jako jediný dvojcifera 12bodový power forward Štafl. Lvi propadli ve ztrátách (17-10), na útočném doskoku (11-17), v produkci z druhých šancí (4-14) i v trojkách (6-8). Individuální úspěch na turnaji zaznamenal Vít Krejčí, který byl zvolen do All-Star pětky ME, když doručoval průměry 14,9 bodu, 5,1 doskoku a 5,1 asistence. Ještě lepší byl střelecky Jan Zídek (15,7), rovněž dvojciferní pak v rámci 88bodového českého útoku byli i Marek Welsch (11,6 bodu, 6,3 asistence a 4,4 doskoku), Miroslav Štafl (11,6) a Luboš Kovář (10+5,7 doskoku). Třetí a poslední postupové místo do divize A obsadili Belgičané, kteří v boji o bronz překvapivě skolili hlavní favority z Ruska (88-80), zřejmě zklamané po 7bodové semifinálové porážce od domácích.