KP po 24 letech!

16.04.2018 - red
počet přečtení: 130
vytvořeno 16.04.2018, upraveno 16.04.2018

KP Brno jako první zlomilo v letošních střetáváních s Nymburkem kletbu domácího prostředí, když před svými fanoušky složilo v semifinálovém Utkání 4 druhý celek základní části 73-64, což značí i jeho první postup do Finále ŽBL po 24 letech a korunuje to fantastickou sezonu pod vedením kouče Davida Zdeňka, který tým dovedl i k triumfu v Českém poháru. KP ve finále čeká favorizovaný USK, Nymburk si to rozdá o bronz s Hradcem Králové. KP rozhodlo poslední semifinálový duel ve druhé čtvrtině (26-11) se dvěma hluchými čtyřminutovkami hostů. Nymburk se ještě deseti body v řadě v úvodu třetí části dostal do hry, domácí celek se ale včas vzchopil a na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny definitivně rozhodl. Vítězný tým vedly Šujanová (18) a Burgrová (13), další tři hráčky byly dvouciferné. Za hosty se výrazněji prosadilo trio Krystal Vaughn (20), Chomenčuk (16) a Wells (13). KP bylo lepší z trojek (5-2), oba celky v zápase bojovaly se záplavou ztrát (23-23).