Kontrolovaná výhra

22.06.2018 - red
počet přečtení: 531
vytvořeno 22.06.2018, upraveno 22.06.2018

Díky náskoku utvořenému do půle (45-30) na výrazně přátelštější z obou košů na pražské Královce vyhráli lvi své jediné oficiální přípravné utkání třetího okna světové kvalifikace, když složili Gruzii bez její hlavní hvězdy Šengelii 71-57. Do poločasu týmu se základem Balvín, Kříž, Bohačík, Hruban, Šiřina ještě padaly otevřené trojky (13/5, druhá půle 13/1), přidal 15 bodů z dobře prováděných brejků a další body přišly z trestných hodů. Při těsně vyhraném doskoku bylo jedinou českou vadou na kráse 11 ztrát, plynoucích většinou z nerozehranosti. Soupeř do půle spoustu útoků hrál stereotypně na obra Šermadiniho, jejž místy dobře zepředu vykrýval Peterka, a až později se začal prosazovat nový naturalizovaný playmaker McFadden, který ještě před pěti lety hájil barvy Ústí v NBL, ale nyní je už úřadujícím top skórerem řecké ligy. Po změně stran se lvům přestala dařit i zakončení zpod koše a hru brousící Gruzínci, kteří ruce víc než na ovládání míče používali na všelijaká neodpískaná strkání na doskoku i při českých zakončeních, se i díky aktivitě na doskoku postupně přiblížili z 50-30 až na 57-48 po 33 minutách. Blíž se však nedostali. Domácí střelce vedli Bohačík (16+10 doskoků), Hruban (11+5 doskoků) a těsně druhý nejužitečnější hráč týmu Vyoral (9+6 asistencí a 5 doskoků za 17 minut). Do hry z aktuální patnáctky nezasáhli Mareš, Šafarčík a Puršl. Gruzii při své premiéře táhl McFadden (18), následován Bitadzem (14) a Šermadinim (12 a jen 4 doskoky). Češi byli lepší na doskoku (47-42, v útoku 13-9), ve ztrátách (15-18, ve druhé půli jen 4), v bodech z brejků (25-9) i v trojkách (26/6 – 20/2).