Klika Washingtonu

23.10.2018 - red
počet přečtení: 381
vytvořeno 23.10.2018, upraveno 23.10.2018

Wizards doslova vyrvali domácímu Portlandu z rukou výhru a v prodloužení získali první úspěch nové sezony NBA (124-125). V zápase se samými jumpy nebo nájezdy 1 na 1, kdy šlo výhradně o to, kdo promění víc pokusů, se jediný větší zlom udál za pobytu druhé vlny hostů na přelomu 1. a 2. čtvrtiny, kdy i Tomáš Satoranský byl (s jedním minutým dopichem) po čtyři minuty u propadu z 25-24 na 40-30. Malou sestavu s dlouhými Greenem a Porterem tu vyšší domácí snadno „zneužívali“, ale po návratu základu Wizards se skore srovnalo a tak se šlo až do koncovky 4. čtvrtiny. Satoranský měl svůj druhý vstup během 6,5 minuty na přelomu 3. a 4. části (ze 77-76 na 88-86) s opět jedním neúspěšným dopichem. Končil tak bez bodu (z pole 2/0, -11) se 4 doskoky a 1 ztrátou (při snaze proletět rychle od koše ke koši přišel o míč) za 11 minut. V posledních 100 vteřinách 4. čtvrtiny spasily Wizards tři trojky, kdy 2 dal Morris a 1 Beal, jenž 7 vteřin do konce srovnal na 111-111 a pak ještě zblokoval nájezd domácího lídra Lillarda. V nastavení Morris využil mismatch košem s faulem, vzápětí přidal další trojku už na 119-123, a i když po šťastné trefě Wizarda Walla přes centra Nurkiče o desku na 121-125 ještě domácí snajpr McCollum svou jedinou trojkou z těžké pozice snížil na bod, a Wall vzápětí nedal obě šestky, Porterův blok opět na nájezd Lillarda zachránil hostům výhru. Vítěze, kteří si nejvíc pomohli trojkami (39/11 – 37/15), vedli Morris (28, trojky 10/6), Beal (25+7 asistencí, trojky 9/5), Oubre (22, trojky 3/3 včetně jedné v prodloužení, kdy také získal průraz), Porter (16+10 doskoků), Wall (16+9 asistencí) a Green (12). Při absenci centra Howarda jediný další pivot Mahinmi odstoupil v 1. čtvrtině kvůli zádům. Za domácí, kteří vyhráli doskok 70-54, ale víc ztráceli (20-10), se prosadili Lillard (29, TH 15/13) a Nurkič (22+18 doskoků), od poločasu laborující se 3 fauly.