Kdo byl z Euroligy?

25.11.2017 - red
počet přečtení: 636
vytvořeno 25.11.2017, upraveno 25.11.2017

Výsledky 1. kola kvalifikace SP - SKUPINA A: Černá Hora - Španělsko 66-79 (nové Španělsko táhli 15bodoví Colom a Vazquez), Slovinsko - Bělorusko 87-74. SKUPINA B: Turecko - Lotyšsko 85-73 (domácí potáhl v Eurolize málo využívaný Mahmutoglu (top skórer se 24 body), který byl puštěn do kvalifikace jako jediný ze sestavy Fenerbahce, z Efesu měl tým Batuka a Balbaye), Švédsko - Ukrajina 76-84. SKUPINA C: Polsko - Maďarsko 80-70, Kosovo - Litva 61-99. SKUPINA D: Nizozemsko - Chorvatsko 68-61 (i přes velké oslabení Chorvatů (bez 9 hráčů z NBA a Euroligy), za něž dal 2 body za 8 minut nymburský Barač, senzační výsledek), Itálie - Rumunsko 75-70 (domácí měli z Milána téměř nevyužívané Fontecchia a Abasse, zápas v Turíně byl vyprodaný, 4500 diváků). SKUPINA E: Bosna - Rusko 81-76 (za domácí top skórerem 18letý Musa (18), Rusům nepomohli ani v Eurolize málo využívaní Fridzon (25 bodů), M-Kulagin (8) a Antonov (6) z CSKA a Zubkov (12) z Chimki), Belgie - Francie 59-70 (hosté otočili z -13). SKUPINA F: Česko - Island 89-69, Bulharsko - Finsko 80-82 (za domácí 16 bodů Vezenkov z Barcy, který v Eurolize letos odehrál 4 zápasy s celkem 40 minutami, za hosty Madsen z USK 21 minut, 1 bod, 5 asistencí, 4 doskoky a s +16 druhý nejlepší z týmu, Finové trojky 31/14). SKUPINA G: Německo - Gruzie 79-70, Srbsko - Rakousko 85-64. SKUPINA H: Izrael - Estonsko 88-68 (domácí měli z Tel Avivu Cohena), Británie - Řecko 92-95 PP (hosty zachránilo 27 bodů v Číně působícího Bourousise).