Kadeti v béčku osmí

22.08.2016 - red
počet přečtení: 202
vytvořeno 22.08.2016, upraveno 22.08.2016

Nevydařené B-divizní ME zakončili čeští kadeti dvěma porážkami a konečným osmým místem. Nejprve v zápase o 5.-8. příčku podlehli Anglii 63-64 (Krejčí 22, Kovář 13), když ještě po 30 minutách vedli 49-41 a minutu do konce stále o pět, ale soupeř díky mnoha šestkám otočil a závěrečná trojka lvů už košem neskončila. Češi sice byli lepší v trojkách (10-4), ale soupeři dali 32 šestek, a byť proměnil jen 18, k výhře mu to nakonec stačilo. V utkání o sedmou příčku, jež byla odvetou skupinového duelu, lvi padli s Belgií 64-75 (Kovář 18, Mikyska 15), když udělali více ztrát (19-12). Jejich top skórery na turnaji byli rozehrávači Krejčí (12,8) a Šícha (9,2) a power forward Kovář (10,9). Do divize A postoupili Rusové, Izraelci a Slovinci. „Chtěl bych jménem celého družstva moc poděkovat rodičům, kteří přicestovali do Sofie, za vytvoření báječné atmosféry, která nám ve vypjatých koncovkách moc pomohla. A děkuju i všem doma, kteří nás sledovali a drželi nám palce,“ zdůraznil asistent trenéra Radek Treml.