Jistý úvod kadetů

10.08.2018 - red
počet přečtení: 433
vytvořeno 10.08.2018, upraveno 10.08.2018

Lví kadeti úspěšně zahájili šestý pokus v řadě o návrat mezi kontinentální elitu, když v úvodním zápase B-divizního ME v Sarajevu kontrolovaně složili Švýcarsko 84-69, a to především nebývalou kanonádou z trojkového oblouku (bilance 38/12, soupeř 15/5). K výhře se odrazili už v první čtvrtině, šňůrou 13-0 ze stavu 11-14, kterou dvěma trojkami podpořil snajpr Hanzlík ze španělské Vitorie. Do poločasu tým kouče Jana Slowiaka náskok udržoval a ve třetí čtvrtině utekl Švýcarům až na 18 bodů. Drtivou převahu měl na doskoku (66-50, v útoku 22-14, body z druhých šancí 18-9), což mu zajistilo i o 13 větší počet pokusů z pole. Střelce vedli Hřebík (17, trojky 7/4, 6 doskoků), Hanzlík (14, trojky 16/4, 7 doskoků) a Staniszewski (13, trojky 8/3). Kocáb (12) s Kalným (10) přihodili k bodovým příspěvkům i dvojciferný počet doskoků.