Jen půlka nestačila

03.01.2017 - red
počet přečtení: 587
vytvořeno 03.01.2017, upraveno 03.01.2017

Druhým poločasem, ztraceným 60-38, zahodili Wizards (dálo bez Mahinmiho, 16-17, výhru za 7. místem) v Houstonu výbornou 1. půli (41-53), v níž měli týmovou hru v útoku, doskoky i brejky (navíc náskok udržela i lavička), a domácí jim hodně pomohli špatnou střelbou (trojky 17/2). Washington nakonec padl 101-91. Hardena (bránil se s Bealem), jejž přísně hlídal i díky přebírání na trojce a čekal na něj připraven i v šestce, do půle udržel na 6 bodech, ale agresivnější projev domácího lídra i jeho spoluhráčů po změně stran přinesl své ovoce. Rockets se navíc začali trefovat z dálky, a i když hosté byli ještě 3:30 do konce na 87-84, malá sestava, bez níž jim vypadával zejména obranný doskok, je tentokrát k úspěchu nedovedla. Rockets (bez Beverleyho, 5. výhra v řadě), kteří přebírali oba hlavní guardy hostů (Wizards pak ale pohrdali i mismatchem Gortat versus Harden pod košem), uspěli v 2. půli (3. čtvrtina 37-17) zejména díky vyšší intenzitě hry, větší vůli, minimalizaci ztrát a také díky 10 trojkám (2. půle 22/10). Navíc po změně stran dostali spoustu bodů od náhradníka Gordona (celkem 31, trojky 12/6) a Harden nakonec dosáhl na 3. triple v řadě a 9. v sezoně (23+10+10), byť trojky měl 11/2 a přidal i 6 ztrát. Za naúzko hrající hosty (základ 182 z 240 minut), kteří se téměř nedostali k šestkám a ve 2. půli i víc ztráceli, Beal zaknihoval 27 bodů (trojky 10/5), Wall (Hráč posledního týdne na Východě) 18 bodů s 12 asistencemi a Gortat 13 se 14 doskoky. Satoranský podesáté v sezoně (vše během posledních 16 zápasů) nenastoupil, další rozehrávač Burke zapsal 2 body a 2 asistence za 11 minut (-1).