James opět ničil

07.05.2018 - red
počet přečtení: 468
vytvořeno 07.05.2018, upraveno 07.05.2018

Zápasy 3 semifinále Východní konference NBA: PHILADELPHIA – BOSTON 98-101 PP (Embiid 22+19 doskoků, Redick 18, B-Simmons 16+8 asistencí, Ilyasova 14, Belinelli 12, Šarič 11, tým z pole je 39 procent – Tatum 24, Rozier 18, J-Brown 16, bez Haywarda, Irvinga, Theise, zápas rozhodl kouč notně oslabených hostů Stevens, ten dal školu staršímu kolegovi Brownovi, který v závěru 4. čtvrtiny i prodloužení většinu stěžejních akcí hrál na už jen se plahočícího centra Embiida, který se nebyl schopen vůbec prosadit, to Stevens si za stavu 87-85 26 vteřin do konce 4. části a 8 vteřin do konce útoku vzal během hry timeout, po němž hned z autu Tatum vyhodil až pod koš na Browna, který srovnal, domácí Redick pak nesmyslnou přihrávkou na nikoho ztratil a hosté po brejku vedli 87-89, 1,7 vteřiny do konce měli domácí výhoz, na nějž si do rohu seběhl Belinelli a dlouhou dvojkou mimo balanc poslal zápas do prodloužení, obsluha děla na konfety se domnívala, že šlo o trojku a zasypala jimi celé hřiště, které se muselo několik minut uklízet, v nastavení domácí vedli už o 5, ale vše ztratili, když opakovaně nebyli s to pokrýt agresivní nájezdy hostů, za stavu 98-97 si vzal Stevens opět time během hry 8 vteřin před koncem útoku (i prodloužení), když viděl, jak budou domácí bránit, vzal si další, a po něm Morris lobem vyhodil až pod koš na Horforda, který snadno skóroval, domácí pak z výhozu ani nedokázali dostat míč na pomalého Embiida, Horford z šestek zvýšil na tři a zoufalá trojka z běhu Belinelliho už trefila jen obruč), stav série 0-3. CLEVELAND – TORONTO 105-103 (L-James 38 včetně vítězného floateru o desku, Love 21+16 doskoků, Korver 18 – Lowry 27, Anunoby 18, Valančiunas 10+11 doskoků, trojky týmů 9-13, ztráty 12-17, hosté ztráceli po poločase o 15 a ve 4. čtvrtině se vrátili zpět i s DeRozanem na lavičce, ze základu vypadl Ibaka, který rovněž ztratil údernost), stav série 3-0.