Island i s obrem padl

28.11.2017 - red
počet přečtení: 498
vytvořeno 28.11.2017, upraveno 28.11.2017

Výsledky 2. kola evropské části kvalifikace Světového poháru - SKUPINA A: Bělorusko - Černá Hora 67-91 (za hosty Milko Bjelica z euroligové CZ Bělehrad), Španělsko - Slovinsko 92-84. SKUPINA B: Lotyšsko - Švédsko 82-73, Ukrajina - Turecko 60-67 (hosté opět s euroligovými triem Mahmutoglu, Balbay, Batuk z Fenerbahce a Efesu). SKUPINA C: Litva - Polsko 75-55, Maďarsko - Kosovo 84-76. SKUPINA D: Chorvatsko - Itálie 64-80 (za domácí nymburský Barač 4 body, nakonec však byli bez Simona z euroligového Efesu, o nějž Chorvaté usilovali), Rumunsko - Nizozemsko 75-68. SKUPINA E: Rusko - Belgie 76-69 (domácí opět s kvartetem Fridzon, Antonov, M-Kulagin, Zubkov z euroligových celků CSKA a Chimki), Francie - Bosna 84-65. SKUPINA F: Finsko - Česko 56-64, Island - Bulharsko 74-77 (4. čtvrtina 13-24, domácí už měli k dispozici 20letého obra Hlinasona z euroligové Valencie (kde je zatím takřka nevyužíván), který stihl 6 bodů, 6 doskoků, 6 bloků a 3 asistence za 22 minut, za hosty Vezenkov z Barcelony až pátým střelcem s 10 body), pořadí: 1. Česko (2-0), 2. Finsko (1-1), 3. Bulharsko (1-1), 4. Island (0-2). SKUPINA G: Srbsko - Gruzie 105-87 (za hosty ex-nymburský Dixon 36 bodů+9 asistencí, TH 13/12), Rakousko - Německo 49-90. SKUPINA H: Estonsko - Británie 73-70, Řecko - Izrael 82-61 (domácí měli N-Calathese, Vougioukase a T-Antetokounmpoa z euroligového Panathinaikosu).