I s Čínou těsně

27.05.2017 - red
počet přečtení: 614
vytvořeno 27.05.2017, upraveno 27.05.2017

Češky i ve druhém utkání na přípravném turnaji v Karlových Varech zaznamenaly těsnou prohru, když Číně po boji podlehly 72-73. Na rozdíl od předchozích vzájemných soubojů se dokázaly od první čtvrtiny vyrovnat čínské tvrdosti a výškové převaze, přidávaly i nápadité akce v útoku, ale do půle je limitoval velký počet faulů. „Bylo důležité, že jsme utkání chytily od začátku. V těch předchozích jsme hned od první čtvrtiny prohrávaly. Snažily jsme se dnes co nejlépe rozcvičit a soustředit se od první minuty na hřišti, což nám vyšlo,“ těšilo forwardku Michaelu Stejskalovou. Lvicím v obraně dělala největší problémy urostlá pivotka Yue-Ru, která si dokázala poradit i s výpomocemi. Jenže Číňanky srážely ztráty (celkem 22, Češky 16) a v půli byl o 6 bodů vpředu český tým. Yue-Ru navíc zkraje druhé půle posadil na lavičku třetí faul a vedení lvic vyšplhalo až ke dvouciferné hranici. Pak ale zapnul motor i čínský perimetr, soupeř šel do vedení, ale lvice v závěru dokázaly i díky brejkům srovnat a po šestkách Stejskalové šly v koncovce i do bodového vedení. Vzápětí ale kontrovala Yue-Ru, a když trojka Vyoralové v koši neskončila, zvítězila Čína o jediný bod. „Na to, že jsme spolu hrály třetí utkání, mám z naší hry dobrý pocit. Jsou tam nějaká nedorozumění, ale musíme tomu ještě chvilku dát. Začaly jsme basket trénovat až minulý týden v Trutnově. Bude to lepší a lepší,“ prohlásila křídelnice Stejskalová, s 13 body třetí střelkyně týmu. Kateřina Elhotová přidala 15 bodů, Hanušová 14, Vyoralová 10 a Burgrová 8. Češky, které 12krát doskočily v útoku a získaly 12 bodů z druhých šancí, měly i ve druhém utkání výraznou šestkovou převahu (26/23 – 17/11), minimálně naopak využívaly trojky (11/3).