I lvi U18 zůstávají

03.08.2018 - red
počet přečtení: 510
vytvořeno 03.08.2018, upraveno 03.08.2018

Bohužel. Bez produktivních křídel základní pětky Krejčího s Teleckým, sužovaných zdravotními problémy, nedokázali lvi U18 ve čtvrtfinále B-divizního ME kromě povedeného začátku (15-6), taženého rychlými protiútoky, odolávat tlaku basketbalovějších, pod košem individuálně zručnějších a na doskoku v důležitých chvílích důraznějších Slovinců, kteří si od druhé čtvrtiny vzali náskok a zápas při uvadnutí přechodové fáze lvů kontrolovali až do konce 37. minuty. Pak ještě přišel závěrečný finiš Čechů, za něž za stavu 52-67 pět bodů v řadě vsítil Noumeros, trojku na 60-67 přidal Böhm, pak sice o míč přišel Sýkora, ale Noumeros se štěstím snížil a Böhmova další trojka už půl minuty do konce snižovala na 65-67. Slovinci poté sice minuli trojku, ale se štěstím znovu získali míč, lvi už museli faulovat a po jedné šestce soupeře jim nezbyl čas na aspoň dalekou trojku. Padli tak 65-68 a po sestupu z A-divize v roce 2015 se tak protáhne čekání na návrat v této kategorii minimálně o další rok. Tým byl nakonec lepší na útočném doskoku (17-12, ale jen 6 bodů z druhých šancí), z brejků (na body 18-6) i z trojek (8-6), ale fatálně zaostal v procentu dvojek (38 ku téměř 53). Nejlepšími střelci týmu, který čtvrtfinálovým vyřazením v divizi B letos napodobil kolegy z U20, byli Samoura (17+6 doskoků), Böhm (13+6 doskoků), Noumeros (10 za 10 minut) a Kovář (9+8 doskoků).