Hvězdný okamžik

30.12.2017 - red
počet přečtení: 474
vytvořeno 30.12.2017, upraveno 30.12.2017

Tomáš Satoranský před vyprodanou domácí arénou (20.356) najel do koše na levou ruku a ukrutně zadunkoval „do obličeje“ čínského centra Qiho. Na začátku druhé čtvrtiny navíc bránil i hvězdného rozehrávače Chrise Paula (jen 8+6 asistencí), skóroval tu ještě jednou zpod koše a v 7minutovém úseku na přelomu prvních dvou dějství byl u odskoku ze 4 na 12 bodů. Jeho Wizards od začátku hráli s nebývalým odhodláním, ničili Rockets z brejků (celkem 19-8) a jejich osnovatel Wall navíc naháněl jako ohař top skórera NBA Hardena (jen 20 bodů a 4 asistence), který měl za sebou náročný duel s Bostonem z předešlé noci. Porter tým sytil z trojek (11/7 a 26 bodů) a hodně díky němu Wizards přestříleli trojkaře z Texasu 18-14, navíc se skvělou 50procentní úspěšností. Wizards ještě do půle vedli o 15, a byť se ve 3. části hosté dostali blíž, domácí náskok opět natáhli a Satoranský byl ve 4. části u jeho vysunutí z 9 na 18 bodů, když mimo jiné zblokoval v nájezdu Paula. Za rozhodnutého stavu pak dohrával i posledních 4,5 minuty a z dolního postavení přidal i svou třetí dvojku. Za 17 minut nastřádal 6 bodů (z pole 3/3, +5), 3 doskoky, 4 asistence na 3 ztráty a 1 blok. Beal a Oubre se činili shodně 21 body, Wall sedmnácti a Meeks třinácti. Za Rockets (bez centra Capely), kteří padli už popáté v řadě a zapsali nejvyšší porážku sezony, vedle Hardena vyniknuli víc už jen Green (18) a Gordon (16). Wizards (bez Scotta, který byl u porodu dcery) měli při výhře 121-103 vedle brejků a trojek lepší i doskok (45-35).