Humpolec o štok výš

29.10.2018 - red
počet přečtení: 127
vytvořeno 29.10.2018, upraveno 29.10.2018

Humpolec Bernard se jako první český tým probil na finálovém podniku World Tour 3x3 až do čtvrtfinále, v němž však kvartet Jan Rotrekl, Ondřej Dygrýn, Vladimír Sismilich a Roman Zachrla podlehl Amsterdamu 11-14. V od začátku velmi tvrdém a vyrovnaném duelu byl naposledy na těsný kontakt za stavu 9-10, pak se soupeř třemi body odpoutal, a když v závěru Zachrla neproměnil dva trestné hody, udrželi si Nizozemci tříbodové vedení a poslední desítky vteřin si už pohlídali. Ve skupině Humpolec nejprve jednoznačně prohrál (11-21, konec už dvě minuty před vypršením času zápasu) s favorizovaným Novim Sadem, který měl zejména díky pivotu Ivosevovi výškovou převahu, ale poté v prodloužení utloukl Lublaň (17-15), jež letos ovládla dva turnaje World Tour. V závěru základní hrací doby sice český tým přišel o vedení 14-12 a soupeř nájezdem v posledních vteřinách dostal zápas do prodloužení, ale v něm dvakrát zaúřadoval Zachrla, který duel ukončil divokým zakončením během letu ke koši. Do čtvrtfinále Humpolecké definitivně poslala výhra Noviho Sadu nad Lublaní (19-14). Sad nakonec turnaj i vyhrál, když ve finále zdolal Rigu 20-18.