Hrdina hlavního města

05.02.2017 - red
počet přečtení: 559
vytvořeno 05.02.2017, upraveno 05.02.2017

John Wall proměnil dvojku na 102-91 a vzápětí se u půlky hřiště vrhl na zem, získal míč a ještě si stihl vyžádat timeout. Když vstal, hecoval publikum, které bylo na washingtonské poměry ve velkém varu. Takřka vyprodaná hala (19.651) bouřlivě oslavovala 7. výhru v řadě (nejdelší šňůra za 12 let) a už 17. domácí vítězství za sebou (nejdelší aktivní šňůra ligy). Wallovi Wizards po složení New Orleans 105-91 udrželi 3. místo na Východě (30-20), s mankem 2 výher na 2. Boston. Po skvělém startu (14-2) s řadou zisků a rukama v obličejích střelců sice polevili a vlažnější obranou dopouštěli příliš snadných vniků soupeře, který se ve 3. čtvrtině i prodral do vedení, ale ve 4. části opět zapnuli turbo, když za volantem seděl nezastavitelný Wall. Ten byl opět hlavní silou v závěrečné šestiminutovce, v níž 6 body, 3 asistencemi a 2 zisky pomohl ke šňůře 15-0. Jeho tým ovládl 4. dějství 25-8, na nule udržel do té doby 25bodového Davise a Wall sám v utkání zapsal 24 bodů a 13 asistencí. Morris přidal 18 a Gortat 12 se 17 doskoky (10 v 1. čtvrtině). Wizards zaostali v bodech zpod koše, ale pomohli si trojkami (10 ku 5). Tomáše Satoranského mohlo těšit, že při jeho 6 minutách ve 2. čtvrtině se náskok zvýšil z 6 na 10 bodů, že se po dalším zastaveném nájezdu pod košem prosadil přes Motiejunase, dobře uvolňoval k úspěšným střelám Smithe a po seběhu si vynutil faul, po němž proměnil šestky. Především však jako „hadr na holi“ létal v obraně, kde se místy snažil vykrývat i několik útočících hráčů, pod košem se zatahoval proti nájezdům, na trojce vypomáhal proti témuž a pak se bleskově vracel ke svému muži na křídle. Ve 4. části zastavil jeden útok blokem, pomohl vynutit ztrátu a jednou neodstavil na obranném doskoku mohutnějšího soupeře, přesto za jeho 5:20 šel tým z remízy na 4 body do plusu. Celkem za 11 minut měl 4 body (z pole 1/1, +8), 3 asistence a blok. Další rozehrávač Burke byl na 4 bodech, 1 asistenci a +7 za 10 minut.