Hradec vítězem 1. ligy

07.05.2017 - red
počet přečtení: 582
vytvořeno 08.05.2017, upraveno 08.05.2017

Vítězi Final-4 první ligy mužů se na domácí půdě stali Královští sokoli Hradec Králové, kteří ve finále přemohli Nymburk B 97-91. V kulise 400 diváků dali soupeři mat ve třetí čtvrtině, po níž vedli 83-65, když 27 ze svých 32 bodů tu už měl na kontě král zápasu Ondřej Peterka. Nymburk, jemuž jen 6 body přispěli náhradníci, se ještě 4 minuty do konce dostal na 6 bodů, ale to bylo jeho maximum. Hradec přežil převahu soupeře v bodech zpod koše (38-50), neboť dominoval z trojkoviště (12-6) a lepší byl i na útočném doskoku (20-17, 23 bodů z druhých šancí). Peterku na straně vítězů doprovodil výrazněji už jen Šírek (15), za Nymburk řádilo trio Matěj Svoboda (40), Stegbauer (20+10 doskoků) a Dlugoš (18+10 asistencí). V duelu o bronz si Litoměřice poradily s Plzní 93-81 a získaly tak jako druhý nejlepší „nebéčkový“ tým soutěže právo hrát baráž o NBL s Prostějovem a Hradcem Králové. Toto právo se však rozhodly nevyužít. Hradec do baráže třetí rok po sobě půjde a už v pátek jej čeká první zápas na palubovce Orlů. Odveta je na programu v neděli v Hradci. V zápase o bronz se Litoměřice začaly trhat od 2. čtvrtiny, ale definitivní únik přišel až v závěru třetí. Tým měl obří podporu lavičky (61 bodů) a přežil i 11 minutých šestek, neboť i Plzeň jich zahodila 10. Vítěze zásobili Michal Šotnar (20), Alič (18) a Žampach (12+9 doskoků) s Klimešem (12), Plzeň se opírala o Říhu (24), Davida (16) a Honomichla (15).