Hořká domácí tečka

30.04.2018 - red
počet přečtení: 443
vytvořeno 30.04.2018, upraveno 30.04.2018

Wizards po necelých 6 a půl měsících skončila sezona NBA. V Duelu 6 prvního kola play-off (při absenci zraněného křídla Portera) jako první neudrželi domácí prostředí a s Torontem padli před 20.356 diváky 92-102, čímž sérii ztratili 2-4, a skončili o kolo dřív než loni. Raptors naopak utnuli šňůru 23 venkovních zápasů v play-off, v nichž pokaždé prohráli, pokud měli manko v poločase (za takového stavu nikdy utkání nevyhráli). Ve Washingtonu zápas ve druhé půlce urvali náhradníci, kteří tu porazili ty domácí 21-6 na body a 15-3 na doskoky. Wizards sice po dobrém startu vedli už v 1. čtvrtině o 12 a ještě po třech čtvrtinách o pět, pak už ale přetížené opory přestávaly stačit. Lavička Toronta pod vedením VanVleeta zápas v úvodu 4. dějství začala trhat a tým tuto čtvrtinu ovládl 14-29, když se v ní opakovaně a snadno dostával k zakončemím zpod koše, kde matný domácí centr Gortat, ani jeho kolegové nedokázali pohromě zabránit. Celý tým Wizards měl v utkání pouhých 12 asistencí, Toronto ztratilo jen 7 míčů (Wizards 14), zpod koše soupeře zničilo 32-56 a na útočném doskoku 11-16! Bodově jej potáhli Lowry (24), DeRozan (16) a Valančiunas (14+12 doskoků), skórující téměř výhradně ze snadných dopichů. Domácí vedli Beal (32, trojky 10/6, 6 ztrát a -13), Wall (23+8 asistencí) a Morris (12+15 doskoků). Záložní rozehrávač Lawson dostal 20 minut s 6 body (bez asistence a -11). Satoranský se se sezonou rozloučil 18 minutami se 2 body (z pole 3/1, -6) a 1 útočným doskokem. Poprvé naskočil po 8 minutách za small forwarda Oubreho za vedení 22-16, místy strážil i hvězdu hostů DeRozana, byl ve hře i naráz s rozehrávači Wallem a Lawsonem a střídal po 8 minutách za vedení 34-32, aby ještě stihl poslední minutu první půle. Ve 3. části přišel po 5 minutách za vedení 64-62, aby v poslední vteřině tohoto dějství zvýšil hned z útočného doskoku na 78-73. Ze hry odešel 10 minut před koncem za vedení 79-78. V 6 zápasech série měl průměry 1,2 bodu a 1,5 doskoku za 10 minut. Celkem vystřelil 13 střel, proměnil 2.