Horká česká ruka řádí

04.01.2018 - red
počet přečtení: 664
vytvořeno 04.01.2018, upraveno 04.01.2018

Je teď radost sledovat práci zápěstí Tomáše Satoranského, který sází do obručí soupeřů jednu trojku za druhou. Zaskvěl se i v domácím duelu s Knicks, kdy z pravého rohu proměnil oba své pokusy a za posledních 11 minut utkání výhradně z dálky vystřílel všech svých 10 bodů, což byl jeho pátý dvojciferný zápis sezony. Aktuálně patří s trojkovou úspěšností 42,4 mezi třicítku nejlepších snajprů NBA z pelotonu vytíženějších hráčů. U Wizards pak září mezi elitou spolu s Porterem (45,5) a Scottem (42,5). Zápas s Knicks před 17.206 diváky nezačal nejlépe, neboť když po 10 minutách střídal playmakera Walla, propadla se pětice s ním během 4 minut z +3 na -7. Základ pak manko dohnal a v úvodu 3. čtvrtiny utrhl zpod koše šňůrou 15-3 rozhodující náskok (na 79-66). Satoranský, letos autor 154 bodů, se do hry vrátil 14 minut do konce za stavu +17 a ve 4. části zdatně pomáhal svou ostropalbou udržovat hosty na distanc. 6 a půl minuty do konce odešel střídat, aby se ještě vrátil na posledních 100 vteřin. Za 14 minut vedle 10 bodů (z pole 5/4, -9) stihl i 2 doskoky a 1 asistenci (bez ztráty). I díky němu domácí přestříleli soupeře z trojek 9-7. Knicks ve druhé půli se zápasem z předchozí noci v nohách postupně odpadli a podlehli 121-103. Wizards táhlo trio Beal (27, čerstvě se stal poprvé Hráčem týdne na Východě), Wall (25) a Gortat (21), na nějž se tentokrát shazovalo pod koš až nebývale často. Za Knicks (stále bez Hardawaye), kteří padli pošesté za 7 zápasů, byl nejlepší Beasley (20), Porzingis přidal 16 bodů a Kanter 12. Wizards jsou už čtvrtí na Východě s bilanci 22-16, když zvítězili potřetí v řadě a popáté za šest zápasů. Na třetí Cleveland jim chybějí tři výhry.