Gortat tichým králem

11.02.2017 - red
počet přečtení: 774
vytvořeno 11.02.2017, upraveno 11.02.2017

Při šestkách Johna Walla v samém závěru už prakticky rozhodnutého zápasu arénou Wizards (19.503 diváků) dunělo hromové „M-V-P!“. Hlavní hrdina duelu s Indianou však stál na doskoku, aby byl připraven na další z celkem pěti šestkových minel hvězdného spoluhráče z 15 pokusů. Polský centr Gortat vedle 14 bodů zajistil i 16 doskoků, z nichž plná polovina byla v útoku, a většinou rezultovala v jeho dopichy nebo následné trojky kolegů. Řada z těchto druhých šancí přišla v rozhodném závěru a mamutím dílem přispěla k výhře 112-107, což vylepšilo domácí bilanci týmu na 23-7 (3. v lize za loňskými finalisty) a tu celkovou na 3. místě na Východě na 32-21 (16 výher z posledních 19 utkání). Od začátku roku skvělí Pacers (13-5, Wizards 15-5) kladli celý zápas mohutný odpor, nepustili domácí do většího vedení a především využívali jejich měkkou a spící obranu, jež do půle (59-59) téměř nefaulovala a zejména ex-Wizardovi Seraphinovi umožnila rozjezd k sezonnímu maximu (16 bodů). Tým ale držely trojky (10 ku 4) a potentní útok s 20 body Beala. Wall (26+14 asistencí, 5. zápas v řadě nejméně 20+10) v závěru opět dokázal zavřít zápas, ovšem v předchozím průběhu se dopouštěl řady lajdáckých ztrát (celkem 7) i špatných rozhodnutí při nájezdech, což s nevalnou obranou týmu a 10 minutými TH hrálo do karet Indianě, vedené skvělým Georgem (31), který celý zápas využíval své atletické výhody nad Bealem. Duel rozřešila trojka výborného power forwarda Morrise (26+10 doskoků, 3 trojky) na 108-102 50 vteřin do konce. Satoranský během tří úseků odehrál 13 minut se 4 body (z pole 2/1, -6), 1 doskokem, 1 asistencí, 1 ziskem a 1 blokem. V prvním vstupu se trefil z těžké pozice pod košem po shozu Burkea (7+5 asistencí, ale -14 za 14 minut se spoustou neúčelného driblování), minul dvojku za clonou, útočně doskočil a hlavně výborně bránil, což platilo zejména o druhé půli. V závěru navíc musel na několik minut zaskočit ve hře při faulových potížích Portera.