GBA do finále

18.04.2019 - red
počet přečtení: 173
vytvořeno 18.04.2019, upraveno 18.04.2019

David Pekárek po zisku míče rozhodl dvojkou minutu před koncem o vítězství hostů (75-76) z GBA Europe ve třetím a posledním duelu semifinále první ligy mužů na palubovce Basketbalu Olomouc, jejž vede střelcův otec a bývalý ligista Michal Pekárek. Pražané tak sérii vyhráli 2-1 a postoupili do finále a tím i do baráže o Kooperativa NBL, kterou podle dostupných informací chtějí hrát. Měla by tak mít tři účastníky, neboť do boje o jedno místo v nejvyšší soutěži se hlásí i druhý finalisty první ligy Jindřichův Hradec a také poslední celek NBL Hradec Králové. V rozhodném semifinále, které se odehrávalo jako na houpačce, v první čtvrtině vedli domácí o 9, aby GBA otočila do poločasu 30-42. Ve třetím dějství ovšem Basketbal opět zabral, když se z 30-44 dostal na 56-52. A ve vyrovnané 4. čtvrtině měl poslední slovo Pekárek, neboť domácí dva své zbývající útoky nevyužili. Vítěze, které tížilo 19 ztrát, táhli Killeya-Jones (29), Sisoho (12) a Pekárek (11+12 doskoků), domácí Scripcaru (24), Jurka (17, trojky 9/5), Urbánek (15) a Dedek (10). Rozdílovou statistikou byly body zpod koše (22-34).