Fantom Burnett 31!

01.11.2016 - red
počet přečtení: 812
vytvořeno 01.11.2016, upraveno 01.11.2016

Fantastický střelecký výkon guarda Burnetta (31 bodů, z nichž 30 měl už po 3. čtvrtině, trojky 7/4, navíc 6 doskoků, 4 zisky, 3 asistence) korunoval parádní ofenzivní show (trojky 23/14) Pardubic (bez Panduly a Kotase) v litevském Šiualiai, odkud si ve 3. kole FIBA Europe Cupu odvezly druhou výhru v soutěži (90-108). O útočnou produkci se postaral především perimetr, neboť 20 bodů přidal Autrey (7 asistencí, 6 doskoků), 11 Škranc, 10 Půlpán, a byť bývá hodně nasazován na pozici 4, měl by do tohoto výčtu s 15 body patřit i forward Wall. Dlouzí Beksy se dlouho téměř neprosadili (Švrdlík nakonec ani bod) a v mnoha případech nedokázali čelit síle domácích na útočném doskoku (16), což byla v zápase hlavní potíž hostů, hned vedle 21 ztrát (po 5 Burnett a Autrey, 4 Půlpán). Ovšem soupeř při mnoha technických nedostatcích měl ještě o 3 víc. Beksa poločas (43-48) odstřílela prakticky jen z dálky (trojky 14/9, soupeř pouze 4 fauly), a protože jí to „lepilo“, držela si domácí od těla. Po změně stran navíc šla pomocí „back doorů“ a dalších kombinací i pod koš, ze zisků létala do brejků a většinou díky agresivnímu Burnettovi se dostala i na trestnou linii (16/10). Zlepšila výpomoci a celkově obranu vymezeného území, ztišila dva hlavní střelce Litevců, a jakmile se její vedení vyhouplo nad deset bodů, domácí se dostali pod tlak a postupně v druhé půli nabrali 15 ztrát. Pardubice ve vrcholný moment druhé půle vedly dokonce 76-101.