Elhotová & Co. o 24

08.06.2017 - Redakce
počet přečtení: 703
vytvořeno 09.06.2017, upraveno 09.06.2017

České reprezentantky si ve veřejné generálce na ME na zimním stadionu v Hradci Králové snadno poradily s výrazně menšími Chorvatkami (75-51, Kateřina Elhotová 15, Vaughn 14), které na rozdíl od lvic na ME budou chybět. Fanoušci poprvé viděli v akci pivotku Vaughn, přes niž tým zahrál několik prvních útoků a díky její výrazné fyzické převaze z toho hned těžil body. Pak se odchýlil ke hře z perimetru, přesto Vaughn už za 9 minut měla při vedení 23-9 na kontě 11 bodů. Lvice zahájily na dvě rozehrávačky Vyoralovou a Záplatovou, přidávaly agresivní zdvojování hráčky s míčem ve clonách i brejkové výpady pivotek včetně dvoumetrové Kulichové. Vaughn pod košem „strašila“ malé soupeřky z perimetru, aniž zvednula ruce, a když Chorvatkám přibývaly ztráty i zoufalé střely, ovládly lvice poločas 42-21. Po laxnějším úvodu 2. půle už zápas dál kontrolovaly i po střídáních (mimo sestavu byly Bartáková s Pudlákovou) a 17 minut se 7 body tak stihla i na doskoku platná křídelnice Karolína Elhotová, jejíž koleno naražené v prvním utkání přípravy už by mělo být v pořádku. Ve 2. čtvrtině došlo i na variantu se dvěma pivotkami a 191 vysokou Hanušovou na křídle, což lvicím dávalo doskoky, ale v útoku to ještě plně nevyužily. Tým brzdilo 23 ztrát (stejně jako soupeř) a měl opět málo trojkových pokusů (12/3), o to víc však házel šestek (30/22) a patřil mu i doskok (45-33). „Dobře jsme využívaly výškovou převahu. Chtěly jsme hrát hodně pod koš na pivotky, které daly hodně bodů a taky to dobře vyhazovaly ven na volné střely,“ uvedla forwardka Pavla Švrdlíková.