Dunk Satoranského!

05.05.2017 - red
počet přečtení: 582
vytvořeno 05.05.2017, upraveno 05.05.2017

Wizards (konečně i s centrem Mahinmim) nasadili ve 3. duelu semifinále Východu ukrutné tempo od prvních minut, nedávali dobré výhledy lídrovi Bostonu Thomasovi (ten navíc nabíral fauly a ještě mu vypadával spravovaný zub) a dosud nevídaným úsilím na útočném doskoku ovládli start utkání, jež na domácím kurtu 7 body v řadě zahájil guard Beal. Od stavu 12-12 pak Wizards díky trojkám, brejkům a mocnému příspěvku Portera rozhodli famózní šňůrou 22-0, již přerušil až první bod Thomase na 34-13 po 13 minutách. Nezastavitelným Wallem tažený Washington vyhrál 1. čtvrtinu 39-17 a ani dál se neohlížel zpět. Fanoušci se však nenudili. Když Celtic Jerebko a centr Mahinmi přes sebe dopadli do autu, skončilo to strkačkou a dvěma technickými. To ale nebylo nic proti tomu, co následovalo po druhé ostřejší cloně po sobě od Celtica Olynyka na Oubreho. Ten už druhé zaclonění se zdviženým loktem soupeře nevydýchal, rozběhl se přes půl hřiště, srazil jej k zemi a byl vyloučen. Ve 4. čtvrtině, už bez staženého Thomase, do sebe zajeli domácí záložní playmaker Jennings (4+2 asistence za 15 minut, +10) s Rosierem a i oni byli odměněni technickými (a posléze i vyloučeními), stejně jako už nepříčetný kouč Bostonu Stevens. Wizards, kteří už na konci 1. půle (63-40) dostali ovace vestoje, v posledních minutách obehrávali i náhradníky, a tak se dostalo i na Satoranského, který minul jeden jump i nájezd, a také dunkem dopíchl zakončení Bogdanoviče z brejku, který předtím sám založil. Byly to jeho první body v play-off NBA. Svých 12 minut končil na 2 bodech (z pole 3/1, +1), 3 doskocích a 2 asistencích. Washington na vítězství 116-89 zadělal produkcí zpod koše (56-28), pouhými 10 ztrátami, převahou na doskoku (50-38, v útoku 13) a měl i o 15 střel z pole navíc. Střelce vedli Wall (24), Porter (19 i bez jediné trojky), Bogdanovič (19, trojky 7/4) a Gortat (13+16 doskoků). Nejlepším z hostů byl centr Horford s 16 body, a to jen díky 4 trojkám z 5 pokusů.