Drcení Lucemburčanů

27.07.2018 - red
počet přečtení: 398
vytvořeno 27.07.2018, upraveno 27.07.2018

Lvi U18 vstoupili do B-divizního ME povinnou výhrou (85-49) nad Lucemburskem, na níž už byl jasně patrný „španělský rukopis“ nového kouče Luboše Bartoně. Tým od úspěšného nástupu (19-2) předváděl ACB-obranu s maximální snahou nenechat protivníka zahájit útoky první přihrávkou skrze krytí přijímajícího hráče od míče. Čeští mladíci vpadávali i do spousty dalších příher, díky aktivním všemi směry šermujícím rukám získávali spoustu balonů, vhodně si vypomáhali a nakonec zapsali při 29 ztrátách soupeře (sami jen 10) hned 17 zisků a 34 bodů z brejků. Zprvu jim sice agresivní obrana (především guardům Samourovi se Sýkorou) nabalovala fauly, ale koučovi lvů dobře známá poučka mága Aita Renesese (ať uděláte 20, nebo 200 faulů, rozhodčí jich vždycky odpískají stejně) zafungovala i tentokrát, metr se postupně zmírnil a Češi končili na poměrně běžných 24 faulech. Hlavní ale bylo, že soupeři dali minimum laciných bodů a už do půle (skončila 47-30) si jich z třiceti musel 14 zasloužit z 18 házených šestek. Když si navíc lvi po změně stran dali pozor na jediného nebezpečnějšího soupeře Kovace (16 z 21 bodů v prvním poločase), už neměli ani při soupeřově zatažené zóně problémy dovést zápas k jisté výhře. Výkon neklesal ani s náhradníky, kteří zajistili 46 bodů. Nejvíc se z nich zviditelnili levoruký snajpr Telecký (11, trojky 5/3) a svým už nyní dospělým herním projevem – čerstvě 17letý forward – Böhm, jenž během krátké sekvence 1. čtvrtiny trefil trojku, zkušeně najel z perimetru na levou ruku a po obranném doskoku profičel hřiště v mžiku až k zakončení. V obraně navíc uměl využít své dlouhé ruce i předvídavost. Lvi, skákající robinsonádami po volných míčích, dominovali i efektivitou na útočném doskoku (17-11, body z druhých šancí 18-4, o 33 střel víc), na nějž chodili ve třech, přičemž 11 míčů tu ulovili guardi, vedeni specialistou Sýkorou (5, navíc i 4 zisky). Soupeře zdrtili jak zpod koše (48-18), tak z trojek (9-3). Top skórerem týmu byl s 15 body jeho lídr Krejčí.