Dobyli i New Orleans

30.01.2017 - red
počet přečtení: 598
vytvořeno 30.01.2017, upraveno 30.01.2017

Spanilá lednová jízda Wizards pokračovala i v New Orleans (Pelicans dva dny zpátky složili Spurs), a to 4. výhrou v řadě (venku 8-14) a také jedenáctou v posledních 13 zápasech. Tým je po vítězství 94-107 s bilancí 27-20 na Východě 1 výhru za čtvrtou Atlantou a 2 za Bostonem a Torontem. Do utkání měl opět sebevědomý start, základ i díky brejkům brzy získal dvojciferné vedení a po 9 minutách přišel do hry i Satoranský, figurující v malé sestavě tradičně na křídle, přičemž vynikal především v obraně. Wizards však postupně čím dál víc spoléhali jen na Walla, přestaly jim padat střely a domácí vedeni Davisem se dotáhli. Na útočném doskoku neaktivní Pelicans se ale brzy propadli do nové díry, když jim centr hostů Gortat ukázal, jak i s nijakým výskokem lze sbírat kupy útočných doskoků (64. zápas v řadě s aspoň jedním). Defenzivně mnohdy skvěle rotující Wizards při vedení 31-49 dosáhli poloviny bodů zpod koše, do půle (40-57) navíc ztratili jen 3 míče. V jejich střelecky slabé a ztrátami naplněné 3. čtvrtině (v jejím závěru se ještě mihl zápasem Satoranský, který zapsal 9 minut s 1 asistencí a -9) si sice najednou úspěšně trojkující Pelicans (7/6), taženi Davisem (16 v této části a 36+17 doskoků celkově) a Holidayem (celkem 26+11 asistencí), řekli o obrat na 73-72, ale tím jen nastartovali závěrečnou ofenzivu Wizards, vedenou 27bodovým Bealem (trojky 6/3, 26. zápas s nejméně 20 body) a Morrisem (21, trojky 3/3). Wall zajistil 18 bodů s 19 asistencemi (6. zápas s nejméně 15+15), Gortat 17 s 11 doskoky (26. double double), rozehrávač Burke stihl za 11 minut 5+3 asistence (+6). Domácím Litevec Motiejunas přispěl jako třetí střelec 10 body za 22 minut.