Dobrý vstup Wizards

19.10.2017 - red
počet přečtení: 691
vytvořeno 19.10.2017, upraveno 19.10.2017

Bez indisponovaného power forwarda Morrise a se Satoranským jen na lavičce zvládli Wizards úvodní duel sezony doma proti Philadelphii (120-115). Základ vyhrál 1. čtvrtinu 32-23, aby náhradníci (v úvodu 2. čtvrtiny hrající proti základu Sixers) náskok ztratili a centr hostů Embiid tu hecoval spoustu fanoušků svého týmu ve vyprodaném hledišti (20.356) Capital One Areny. Sixers se v tomto úseku prosazovali trojkami i brejky a postupně vedli až o 7. Ve 3. čtvrtině se ale Beal s už rozumněji najíždějícím Wallem postarali o až 11bodový náskok domácích. Opět lavička se v úvodu 4. části dostala do minusu a až putback dunk Oubreho a vzápětí brejkový alley-oop dunk Walla poslaly na vítěznou trajektorii domácí (108-102). V závěru Wall pod koš opakovaně nabíjel centru Gortatovi, a i když z toho v koncovce už rezultovaly i ztráty, Porter a Beal skvělými zákroky v obraně v poslední minutě udrželi těsný náskok, který už si pak tým došestkoval k výhře. K té nejvíc přispěli Wall (28), Beal (25, TH 16/12), Gortat (16+17 doskoků) a také křídelníci Oubre s Meeksem (po 14), kteří spolu s novým rozehrávačem Frazierem dostali na perimetru přednost před českým reprezentantem. V týmu hostů zářili Covington (29, 7 trojek), Embiid (18+13 doskoků) a rozehrávač Simmons (18+10 doskoků), s 208 čísly místy nejvyšší hráč Sixers na hřišti a také v NBA debutující jednička draftu 2016 (debut zažil i spoluhráč Fultz, číslo 1 draftu 2017). Hosté dominovali z brejků (4-19) a trojek (6-15), ale také víc ztráceli. Wizards si pomohli 10 bloky, 16 útočnými doskoky a dvakrát větším počtem šestek (38/30 – 19/14).