Dobrý start lvic U20

09.07.2018 - red
počet přečtení: 533
vytvořeno 09.07.2018, upraveno 09.07.2018

Reprezentační tým žen U20 úspěšně vykročil do evropského šampionátu divize B v rumunské Oradeji, když na úvod zvítězil nad Běloruskem 65-58 i nad Tureckem 75-69. S Běloruskem se výběr kouče Kena Scalabroniho dlouho trápil a před poločasem ztrácel až 11 bodů. Po změně stran však zvýšil nasazení otočil skore, do čtvrté části šel s mírným vedením a v závěru dva koše Voráčkové a jeden Vitulové udržely soupeře na potřebný distanc. Lvice daly pouze dvě trojky (vystřelily jich ovšem jen 9, soupeř 18/5) a ztratily 25 míčů (soupeř 14), ale vládly na doskoku (56-37, v útoku 20-16), přičemž 16 bodů vsítily z druhých šancí, navíc měly o 10 procent lepší dvojkovou střelbu. Tým vedly Voráčková (13+9 doskoků, 4 zisky, 3 asistence, 3 bloky, ale i 5 ztrát) a Gallasová (12). Proti Turecku se vše zdálo být na dobré cestě už po poločase, vyhraném 39-24, jenže soupeř pak zabral a ve 4. části snížil až na bod. V závěru ale za vedení o dva zaúřadovala dvěma útočnými doskoky Lucie Hošková a dvěma dvojkami Vitulová, což lvicím zachránilo výhru. Opět dominovaly na doskoku (52-33, v útoku 25-7, body z druhých šancí 15-3, +19 střel), 30 bodů snesla lavička a klíčový rozdíl udělaly z trojek (31/8 – 13/3).