Děčín i Beksa padly

10.11.2016 - red
počet přečtení: 699
vytvořeno 10.11.2016, upraveno 10.11.2016

Děčínští Válečníci v domácí premiéře v Sixt Alpe Adria Cupu prohráli se slovinskou Rogaškou (53-67), což jim hned na úvod nemálo nabouralo postupové plány. Tým příliš poznamenaly absence dvou nemocných ofenzivních es Tomáše Vyorala a Pavla Houšky. Zúžená sedmičlenná rotace spáchala 23 ztrát (soupeř 16 zisků) a od vedení 23-15 z úvodu druhé čtvrtiny už se ve skore jen propadala. Zpod koše byla pozadu 22-40 a z pole střílela jen s 33procentní úspěšností. Opěrný kvartet tvořili Pomikálek (14+9 doskoků, 3 zisky), Landa (11), Šiška (10) a Krakovič (8), mladík Gavenda se zaskvěl trefou přes celé hřiště se sirénou první čtvrtiny. Ve 4. kole FIBA Europe Cupu zapsala svou druhou porážku pardubická Beksa, jež v Nikósii bez snajpra Burnetta (navíc bez Kotase i Panduly) podlehla 99-90, což soupeři dalo lepší skore ze vzájemných zupasů. 32 body s poločasovými trojkami 6/6 ji setnul ex-ústecký snajpr Burnatowski. Jeho tým se odrazil ze střelecky skvělé první půle (57-45, trojky 15/10, po 40 minutách 26/15) i k úspěšnému drhému poločasu, v němž hosté při daších ztrátách a málo těsné obraně marně zkoušeli dostat domácí do ohrožení. Za Pardubice snesli nejvíc bodů Autrey (23+9 asistencí), Švrdlík (19) a mladíci Škranc (14+8 doskoků) s Potočkem (14, trojky 6/4).