Další ztráta doma

11.01.2018 - red
počet přečtení: 420
vytvořeno 11.01.2018, upraveno 11.01.2018

Wizards dál selhávají v zápasech, kdy nesmějí, a dál nejsou schopni konzistentních výkonů. Porážka s Utahem 104-107 byla druhou doma v řadě a způsobilo ji především 23 ztrát unavené 8členné rotace, z níž 42 minut s 8 ztrátami odehrál Wall a 40 s 5 Beal. 23 znamená vyrovnání sezonního „rekordu“ a Wizards především kvůli tomu měli o 14 střel méně než soupeř. Utah se jim přitom nabízel jako schůdná kořist, od vzájemného souboje na svém kurtu padl ve 13 ze 16 utkání, přijel bez podkošových záklaďáků Goberta s Favorsem a druhý střelec týmu Hood byl vyloučen ve 2. půli (frustrován při odchodu do šaten vyrazil z rukou mobil fanouška). Domácí bilance Wizards je nyní slabých 13-8, s týmy pod 50 procent úspěšnosti to mají ještě slabších 11-10 a jsou až pátí na Východě s 23-18. Před 15.640 diváky sice poločas vedli, místy až o 12 bodů, ale laxní obrana základu bez rotací k otevřeným střelcům, chyby nebo neodstavení na doskoku dovolilo Jazz se držet nablízku, ve 3. čtvrtině (skončila 27-37, Udoh 10 bodů) udeřit šňůrou 3-16 a ve čtvrté vést až o 10. S malými pětkami hrající domácí ještě stihli otočit, ale Jazz v závěru dali velké trojky a Beal (23), který opět ve 4. čtvrtině střelecky vyhořel, v posledních vteřinách při šanci vyrovnat ztratil na oblouku míč. Top skórerem byl Wall (35+11 asistencí). Satoranský odehrál jen 6 minut na startu 2. čtvrtiny, kdy nejdřív s jeho pětkou Jazz dotahovali, aby poté rozdíl opět vyskočil na deset. Čech se kromě několika obran nejvíc zviditelnil brejkovým zakončením z eurostepu. Zapsal 2 body (z pole 1/1, +/-0), 2 asistence, 1 zisk, 1 doskok a 1 ztrátu. Třetí rozehrávač Frazier nenastoupil. Utah táhli Rubio (21), Mitchell, Joe Johnson a v základu zaskakující euroligový šampion Udoh (po 16).