Další soupeř odklizen

28.07.2018 - red
počet přečtení: 373
vytvořeno 28.07.2018, upraveno 28.07.2018

Lvi do 18 let potvrdili svou formu z úvodního duelu a ve druhém vystoupení na B-divizním ME spláchli i Island (95-73), když rozhodný únik provedli ve druhé čtvrtině, ovládnuté 28-16. Po vyrovnaném prvním dějství (20-16) Češi dál utahovali šrouby v obraně a v útoku se Krejčí, Böhm, Samoura a v závěru poločasu dvěma trojkami Telecký postarali o odskok na 48-32. Islanďanům chyběla výška na větší prosazení pod košem a z dálky jejich projektily přes elasticky fungující obrannou hráz lvů nemířily dostatečně přesně. Po změně stran už vítězové kontrolovali náskok, když předváděli i efektní akce, obranu rozebírali extra pasy a naznačeními střel před vniky do vymezeného území, až se odkryla úplně volná pozice. Hráči se prolínali takřka všemi pozicemi, když Samoura jako rozehrávač hrál i doskakoval pod košem soupeře, jako by nic nebylo jednoduššího. Převahu týmu dokumentovaly útočné doskoky (15-8, body z druhých šancí 12-2), body z brejků (30-15), zpod koše (42-30), trojky (11-6) a především produkce lavičky (54-32). Z 20 ztrát soupeře měl český tým 12 zisků a hned pět střelců bylo dvojciferných: Telecký (19 za 25 minut, trojky 8/5), Krejčí (16), Mikyska (13 za 13 minut, TH 7/7), Böhm (12+7 doskoků a 4 zisky) a Samoura (10+9 doskoků a 4 asistence). Lvi si musí jen víc dávat pozor na zbytečné fauly a na situace, kdy osobní chyby páchají. Ač tentokrát jich bylo jen 21, Island házel 26 šestek, zatímco Češi z 18 islandských faulů vytěžili jen 15 trestných hodů.