Další domácí porážka

25.03.2018 - red
počet přečtení: 586
vytvořeno 27.03.2018, upraveno 27.03.2018

Wizards i s útočně laděným Denverem (bez G-Harrise) potvrdili, že doma bez Johna Walla nedokážou vyhrávat. Před 19.016 diváky padli 100-108, když si jako téměř tradičně vůbec nepomohli z brejků, mnohem víc ztráceli (17-10), od až nečekaně agresivně bránících Nuggets schytali 10 bloků, málo chodili na útočný doskok a při oboustranně 50procentních trojkách byli na trefy přestříleni 14-17. V 8 rotující a o play-off na krev bojující Denver táhnulo 13trojkové trio Jokič (25), Barton (23, 14 ve 4. čtvrtině) a Murray (25). Wizards drželi Beal (24, trojky 9/6), Morris (17), Oubre (15), Porter (13) a Gortat (11). Jediný člen základu v plusu (5) Satoranský podal za jen 26 minut solidní výkon se 7 body (z pole 6/3), 6 asistencemi na 2 ztráty a 4 doskoky, jeho hráči mu z 51 útoků dali 14 bodů (Murray 11 z 25). Druhý rozehrávač Sessions za 16 minut stihl 5 bodů, 4 asistence a byl -4. Satoranský začal několika pokusy o nájezd, které nevyšly, přidal i ztráty, trefovali se přes něj i soupeři a střídal po 8 minutách za 13-17. První vstup pak měl slušný Sessions, aby 7 minut do půle převzal rozehru guard Beal. Laxní obrana i neplodný útok znamenaly po trojkách hostů propad na 35-48 3:40 do půle, kdy se vrátil Satoranský, skóroval zpod koše, ale další ztráty Beala přinesly poločasové manko 43-55. Ve 3. části se však Wizards dostali 7 trojkami z -14 až k obratu. Satoranský střídal 15 minut do konce za 65-70 po rozdání 4 asistencí a vrátil se 7 minut do konce za 81-87. Skóroval z brejku i z otevřené trojky, ale Denver na výpady domácích vždy nalezl odpověď. Tři minuty do konce Satoranský střídal za 95-97 a vrátil se ještě na poslední minutu, kdy mu Plumlee zblokoval pokus o smeč.