Další dárek od Wizards

30.03.2018 - red
počet přečtení: 414
vytvořeno 30.03.2018, upraveno 30.03.2018

Nadále bez rozehrávače Walla (byť tentokrát seděl už v dresu na lavičce) hrající Wizards odevzdali v Detroitu podobně oslabeným Pistons (bez Griffina) další zápas (103-92) a po čtvrté porážce za 5 zápasů se s bilancí 41-34 už mílovými kroky blíží k 8. místu na Východě, neboť sedmé Miami to má 41-35 a osmé Milwaukee 40-35. Devátý Detroit (35-40), jenž vyhrál páté ze 6 utkání, byl tažen z jednoduchých pick-and-rollů centrem Drummondem (24+23 doskoků, 13 bodů ve 3. čtvrtině, od příchodu do NBA má už 20 zápasů s 20+20, nyní nejvíc v lize), který dělal trhací kalendář z už vadnoucího pivota Gortata. Z pole slabí Wizards, jimž se v úvodu 3. čtvrtiny zranil Porter (kotník), byli mírně lepší jen z brejků. Nejvíc bodů jim snesli Beal (15, ale z pole 17/6 a 6 ztrát), Oubre (14), Morris (11) a Gortat (10+12 doskoků). Satoranský ve svém 27. základě v řadě (15-12) stihl 11 bodů (19. dvojciferný zápis sezony, z pole 8/4, -2), 6 asistencí na 1 ztrátu, 5 doskoků a 1 zisk za 35 minut (těsně třetí čas). Druhý playmaker Sessions měl 6 bodů a 6 asistencí a byl -5 za 15 minut. Vyrovnanou 1. půli (49-49) začal Satoranský asistencí na trojku Portera a střídal po 9,5 minutách za vedení 16-21. Vrátil se 8:30 do poločasu po obratu Pistons na 32-30 na křídlo k Sessionsovi, přidal 2 asistence a dvojku i otevřenou trojku z pravé strany. Ve 3. části donutil aktivní obranou soupeře ke ztrátě, bleskovým pasem skvěle asistoval Morrisovi pod koš, trefil dvojku a asistoval Gortatovi a pak i na trojku Bealovi, měl ruce ve dvou ziscích a v jednom brejku udělal po přihrávce průraz. Hosté tu inkasovali z trojek při málo těsné obraně na oblouku a Gortat přestával stíhat rozžhaveného Drummonda. Satoranský střídal 15 minut do konce za 71-64 a v obraně i na útočném doskoku zcela nepřítomní Wizards, kteří v útoku odpalovali jen míjené jumpy, se propadli až na 81-66. Druhá vlna, k níž se 7:30 do konce za 87-78 přidal i Satoranský, pak tažena trojkami Meekse stáhla i díky zakončení z podběhu Satoranského až na 91-87, pak se ale přes Čecha, který se v obraně jako jeden z mála celý zápas snažil naplno, dvakrát prosadil Jackson a za odskoku Pístů na 10 bylo rozhodnuto.