Curry do historie!

10.05.2016 - red
počet přečtení: 172
vytvořeno 10.05.2016, upraveno 10.05.2016

Semifinále Východní konference – Zápas 4: Miami - Toronto 94-87 PP (stav série 2-2, body zpod koše 54-38, trojky 1-6, za domácí (bez Whitesidea a Boshe) Wade 30 bodů (v sérii má průměr 27,3), včetně trefy z těžkého nájezdu, jež poslala zápas do prodloužení (v sérii už třetího) a završila návrat domácích z -9, Johnson 15 (v sérii ještě nedal trojku, v úvodu prodloužení zapsal 2 bloky), Dragič 15,
za hosty (bez Valančiunase) Lowry pouze 10, navíc se vyfauloval už v základní hrací době). Semifinále Západní konference – Zápas 4: Portland - Golden State 125-132 PP (stav série 1-3, doskoky 71-58, trojky 15-17, za domácí Lillard 36+10 asistencí, trojky 18/5, TH 16/13, McCollum 24, trojky 9/4, za hosty Curry (hrál poprvé od Zápasu 4 z prvního kola) 40 za 36 minut, z toho 27 za 4. čtvrtinu a prodloužení, z toho 17 bodů z 21 týmu v prodloužení, což je nový rekord NBA, tři čtvrtiny přitom nebyl výrazný a hosté ztráceli až 16 bodů, hrál mnohem víc než měl poté, co byl vyloučen Livingston, a dotáhl Warriors k triumfu jen pár hodin poté, co prosáklo na veřejnost, že se má stát podruhé v řadě MVP NBA, trojky měl 16/5, přičemž všech 5 trefil v posledních 9,5 minutách, přidal i 9 doskoků a 8 asistencí, Thompson zapsal 23 bodů, trojky 10/5, Green 21).