Chvála náhradníků!

29.11.2017 - red
počet přečtení: 521
vytvořeno 29.11.2017, upraveno 29.11.2017

Pro slabost většinou kritizovaná lavička Wizards tentokrát hodně zazářila a Tomáš Satoranský toho byl velkou součástí. Zatímco základ (bez zraněného rozehrávače Walla) končil v Minnesotě kompletně v minusu, všech pět náhradníků bylo nejméně +12. Přesně tohle číslo patřilo i českému dirigentovi, který poprvé přišel do hry po 8 minutách za stavu -11. V této sekvenci zapsal asistenci Oubremu do nájezdu, Meeksovi na trojku s klaksonem 1. čtvrtiny a na další ve čtvrtině druhé, sám pak dal trojku z rychlého přechodu a na další trojku z brejku nabil Meeksovi, aby podařený vstup završil úspěšně zvládnutým těžkým nájezdem na 32-36 pro Wizards. Odcházel 7 minut do konce půle, jež už na rozehře odtáhl guard Beal. Bez Satoranského se hosté propadli až na 13 bodů a Čech přišel podruhé do hry za stavu -9 ve 3. části. Satoranského tu vyzval k alley-oop dunku z brejku Beal a český guard opět asistoval na trojku Meeksovi. Ze hry šel 5:30 do konce za stavu 84-79 a závěr už patřil na „jedničce“ Bealovi. V koncovce trefil dlouhou dvojku na 89-91 Porter, hosté poslední útok Vlků ubránili, když po míči odraženém do autu muselo rozhodnout až video o vhazování pro hosty, a Beal potvrdil výhru 89-92 šestkou. Satoranský za 22 minut, což byl pátý nejdelší čas z týmu, nasbíral 7 bodů (z pole 6/3), 6 asistencí, 5 doskoků, 1 zisk a ani jednou neztratil. Náhradníci dali celkem 49 bodů. Nejlepším střelcem byl Porter (22), který 13 body udržel tým ve hře ve 3. čtvrtině. Aktuálně základní playmaker Frazier měl jen 2 body a 4 asistence za 16 minut s -11 body. Wizards byli lepší v bodech z brejků (10-20), ztratili jen 7 míčů a náhradníci Scott, Oubre a Mahinmi odehráli většinu 4. čtvrtiny. Za Minnesotu (bez Teaguea, Bjelici) byl nejlepší Towns s 20 body a 17 doskoky.