Česká noc stála za to!

06.03.2017 - red
počet přečtení: 758
vytvořeno 06.03.2017, upraveno 06.03.2017

Tomáš Satoranský důstojně osavil „Českou noc“ v NBA, když po prosezené 1. půli ve svém vstupu na přelomu 3. a 4. čtvrtiny trefil trojku a vzápětí i „floater“ po najetí z trojky s předchozí fintou, a odvážným pasem na Mahinmiho pod koš, z nějž rezultovaly 2 úspěšné šestky, i dobrou obranou byl u startu obratu, proti Orlandu řízeného hráči washingtonské lavičky. Zápas končil na 5 bodech (z pole 2/2, +15) a 1 doskoku za 7 minut (rozehrávač Burke opět z rotace odstaven). Hlavním hrdinou však byl Bogdanovič, který 5 trojkami ze 6 pokusů ve 4. čtvrtině završil obrat domácích. Ač většinu zápasu vedoucí Magic v závěru trefovali neskutečné střely, chorvatský snajpr svou 7. trojkou nejdřív obracel na 112-111 a po úsěšném nájezdu s faulem Fourniera svou 8. trojkou (kariérní rekord) z 10. pokusu 47 vteřin do konce otočil znovu, na 115-114. Wall pak zblokoval Gordona, ale v útoku odhodil jen zmatečnou střelu a Gordon měl brejkový nájezd na výhru. Bogdanovič jej ale zbrzdil a výhled mu ještě stihl ztížit Wall, takže střela v koši neskončila. Verizon Center s 19.195 fanoušky si tak mohlo vychutnat vítězný řev a Wizards (více než minutu do konce už byli bez timů) s bilanci 37-24 udrželi 3. místo na Východě. Poločas (45-61) s řadou hloupých ztrát a děravou obranou, která dovolila hostům (bez základního centra Vučeviče) 10 trojek, to ale i při špatném návratu do obrany a nepokrytém obranném doskoku na výhru vůbec nevypadalo. Ještě ve 3. čtvrtině domácí ztráceli 17 bodů, ale s příchodem náhradníků manko začalo mizet a týmu se rozpršely trojky, kterých dal v 2. půli 10 a s Magic se nakonec srovnal na 14 (z 26, Magic z 35). A od obratu na 97-96 už to byla bitva koš za koš. Wizards, kteří 2. půli vyhráli 70-53 a hodně si pomohli 23 TH, táhli vedle Bogdanoviče i Beal (32) a Wall (19+10 asistencí, z pole 17/6), který opět neproměnil řadu nájezdů. Mezi 7 dvojcifery Magic se zviditelnili i Francouz Fournier (18) a Chorvat Hezonja (12).