Česká jízda pokračuje!

02.07.2018 - red
počet přečtení: 415
vytvořeno 02.07.2018, upraveno 02.07.2018

Vedeni ohromně všestrannými výkony Ondřeje Balvína (14 bodů, 7 doskoků, 5 zisků, 5 bloků, 5F+ a 3 asistence za 27:29) a Blakea Schilba (top skórer a nejužitečnější hráč s 20 body, 5 doskoky, 5 asistencemi, 6F+ a +24 za 25:13), nejvytíženějším super dělníkem Pavlem Pumprlou (8+6 doskoků a +24 za 29:48) a ve druhé půli produktivním Vojtěchem Hrubanem (celkem 17+6 doskoků za 22:42, 9 bodů ve 4. čtvrtině, přitom už od 25. minuty hrál se 4 fauly) triumfovali lvi popáté ze šesti zápasů, doma složili Bulharsko 81-75 a v první fázi světové kvalifikace vyhráli skupinu F s bilancí 5-1. Vzhledem k výhře Francie v Rusku a Belgie (svou první výhrou přibalila postupujícímu soupeři o závaží navíc) doma nad Bosnou se tak vykrystalizovala výtečná výchozí situace pro druhou fázi, kde se Češi v 6členné skupině utkají doma - venku s Francií, Ruskem a Bosnou. Francie má aktuálně bilanci 6-0, český tým 5-1 (plus lepší vzájemné zápasy s Finy i Bulhary), Rusko a Finsko 3-3 a Bulharsko s Bosnou 2-4. To by při suverenitě Francie i nevýrazných výsledcích Bosny i Bulharska mohlo znamenat, že by k postupu (postupují nejlepší tři) na šampionát mohly stačit už i jen dvě výhry. A Češi v září budou začínat druhou fázi doma s Ruskem a v Bosně. S Bulharskem byli od konce první půle většinou vpředu, ale ani náskok 66-50 neznamenal pro hosty K.O. Vrátili se po českých chybách (celkem 16 ztrát) až na 75-73 po 38 minutách, ale v situaci bez timeoutů na obou stranách pak stejně jako s Finy dvakrát zaúřadoval Hruban – nekompromisně najel až do koše a pak trefil nesnadný odskočený dvojtakt na 79-73 a pohřbil naděje Bulharů definitivně. Češi opět lépe doskakovali (39-32), zpod koše byli lepší 42-28 a v produkci laviček 43-28.