Centimetry od OT!

13.08.2016 - red
počet přečtení: 198
vytvořeno 13.08.2016, upraveno 13.08.2016

Olympijský turnaj mužů – 4. kolo skupiny A: USA – Srbsko 94-91 (Irving 15+5 asistencí, Jordan 13, TH 8/5, George 12+9 doskoků, Anthony 12, Durant 12, DeRozan 11 – Jokič 25+6 doskoků, trojky 2/2, Tedodosič 18+6 asistencí, trojky 7/4, Raduljica 18 a 5F- za 14:30, Markovič 12, body zpod koše 36-42, z brejků 13-6, útočné doskoky 9-8, body z druhých šancí 9-10, po ztrátách (12-16) 16-15, TH 42/33 – 25/19, trojky 20/7 – 25/10, dvojky 35/20 – 35/21, zprvu jednoznačný duel (23-5 po 6,5 minutách se 7 ztrátami Srbů), který už po 2 minutách přerušil svou „technickou“ kouč Srbů Djordjevič, se začal měnit od stavu 27-9, kdy Jordan s Greenem nevydýchali některá (ne)odpískání pod košem, a „technickými“ (plus NF Jordana, kterým se „nechal zahodit na zem“ Kalinič) vrátili soupeře do zápasu, ač kouč Krzyzewski právě na nešvar nevhodných reakcí na sudí opakovaně upozorňoval, playmaker Teodosič ani po úvodních přihrávkových ztrátách neustal ve své snaze o ďábelské pasy, přidával i trojky a nastartoval poločasové dotažení (50-41), klíčem pro úspěch Srbů bylo udržení USA od útočných doskoků (3 do půle a 6 za 30 minut) a trojek (Anthony do půle bod a 3 fauly), raději posílali soupeře na trestnou linii po spoustě amerických nájezdů (USA jen 55 pokusů z pole), fauly přibývaly především klíčovému pivotu Raduljicovi (14 bodů do půle), který se vyfauloval už 6 minut do konce, týmu pak citelně chyběl, ale minimálně v útoku jej skvěle zastoupil Jokič, vrcholnou show předváděl obranou mocně naháněný Teodosič, jeho tým v druhé půli přestal ztrácet a držel se do 10 bodů, v závěru pak trojkami i skvělými akcemi pod koš přirazil až na 94-91, ale trojka Bogdanoviče narazila 2 vteřiny do konce do přední obruče).