Čech světlem v temnu

26.03.2018 - red
počet přečtení: 607
vytvořeno 26.03.2018, upraveno 26.03.2018

New York zažil díky 42 bodům ve 2. periodě druhou nejproduktivnější čtvrtinu za 5 let. A stejně jako ta první přišla i tato ve Washingtonu. To dost vypovídá o zápase Wizards, kteří dalším ostudným výkonem proti jednomu z nejslabších týmů (bez Porzingise, Jacka) nalezli nové dno. Po výsledku 97-101 padli nyní už poosmé za 11 zápasů doma, kde mají v poslední sekvenci bez lídra Walla bilanci 5-8 (celkově bez něj 15-11), v sezonní bilanci se propadli na 40-33 a dostat se výš z 6. místa na Východě bude už hodně těžké. Kouč Brooks si stěžoval na potíže se střelbou včetně snadných dopichů a otevřených pokusů (z pole 42 procent), ale to byla jen část problému. Větší překážkou bylo bídné nasazení v obraně, především proti trojkové palbě hostů, a také na doskoku pod oběma koši nebo při boji o volné míče. Wizards měli už špatný start a Knicks byli po 1. čtvrtině na dostřel i bez jediného útočného doskoku a trefené trojky. Od 2. části už ale přicházely trojky i útočné doskoky, a když téměř nefaulující Wizards (ze 7 faulů do půle 3 Satoranský) do smrtícího koktejlu přimíchávali i přihrávky soupeřům přímo do úspěšných brejků, dostávali se do minusu - na startu třetí části už o 12 bodů. Pak se ale do věcí čím dál důrazněji vkládal asistencemi Satoranský, který do půle odehrál 8 minut v první čtvrtině (se 3 asistencemi, ziskem i blokem na ex-Wizarda Burkea a skore 13-12) a po návratu i 7 posledních minut (od stavu 34-38 do 53-61) s otevřenou trojkou zprava, 2 asistencemi a 2 šestkami po konečně i prvním vážném nájezdu do koše. Ve 3. čtvrtce byl 3 asistencemi u dotažení na 69-71 a oddech při už viditelné únavě dostal na poslední 2,5 minuty, aby začal i 4. část - s druhou vlnou na křídle. Měl tu 2 asistence, 3 výborné obranné zákroky (2 zisky), z nichž po jednom přeletěl hřiště až k dunku, přidal i floater, ale tým po srovnání na 88-88 dalšími chybami v obraně i útoku nezvládl poslední minutu, kdy za vedení 95-94 už po 4 vteřinch odhodil trojku Oubre, který vzápětí při úspěšném zakončení fauloval 19bodového top skórera Burkea. A Wizards pak nepořešili ani další útok. Nejlepší z Wizards Satoranský měl za 36 minut 9 bodů (z pole 4/3, nejlepší s +6), 10 asistencí na 3 ztráty, 4 doskoky, 3 zisky, blok a 6 vypíchnutí míčů. Druhý rozehrávač Sessions zapsal 11+3 asistence a -7 za 16 minut, nej střelec Beal (14) v zápase nebyl téměř vidět.