Čarostřelkyně Petra

15.07.2016 - red
počet přečtení: 187
vytvořeno 15.07.2016, upraveno 15.07.2016

14.7. Lvice U20 s přehledem zvládnuly i rozhodný zápas ve skupině o postup do semifinále B-divizního ME, když v Černé Hoře skolily Rumunsko 75-52. K postupu do divize A nyní potřebují v sobotním semifinále složit ještě Litvu. O triumfu nad Rumunskem Češky definitivně rozhodly nástupem do poslední čtvrtiny, kdy za dvě minuty utekly z 10 až na 18 bodů náskoku. Duel ovládly díky lepšímu doskoku (54-42), 15 bodům z druhých šancí po 21 útočných doskocích a především díky opět fabulózním trojkám (19/11, soupeř 21/2), což byla znovu zásluha hlavně guardky Petra Holešínské (7/5), jež vedla tým 24 body. Další dvojciferou byla s 13 body Gaislerová. Semifinálový soupeř z Litvy zatím prochází turnajem bez zaváhání – porazil o 19 bodů Británii, o 2 Izrael, o 24 domácí Černou Horu a o 11 Slovinsko.