Bohačík hvězdou dne

24.11.2017 - red
počet přečtení: 707
vytvořeno 25.11.2017, upraveno 25.11.2017

Nově poskládaný český tým vstoupil do kvalifikace SP domácí výhrou 89-69 nad Islandem. Po zprvu nervózní hře, kdy se nedařilo využívat obrovské výškové výhody centra Balvína (při spoustě podkošového zdvojování soupeřů), se postupně uklidňoval a soupeře ničil nečekaně jeho hlavní zbraní - trojkami. Do půle v nich byl před 3000 diváků v Pardubicích lepší 14/5 ku 13/1, na konci 22/9 ku 24/4. Islanďané byli oproti optickému dojmu lepší v útočných doskocích (v půli 8-9, na konci 13-14), což je spolu s velkým pohybem bez míče a seběhy do koše drželo ve hře. Jejich jasným lídrem byl 29bodový guard Hermansson (TH 15/15, tým celkem 24/23, třetina všech bodů). Navzdory poměru útočných doskoků lvi dominovali v bodech z druhých šancí (25-12) a při často dlouhých útocích i v trefách s klaksonem 24 vteřin. Naopak je celý zápas trápilo 19 ztrát a zejména do půle vázla rychlost protiútoků. Islanďané naposledy zahrozili po 2 ztrátách jednoho ze tří repre debutantů Vyorala (dále Michal Mareš a Půlpán) snížením na 55-49. Vzápětí při hře super malé pětky (s Křížem na pivotu) kontroval trojkou top asistent týmu Hruban (8, navíc nejlepší z týmu s +19), znovu se rozjel sebevědomě hrající 20bodový top skórer Bohačík (z pole 9/7, 5 doskoků, 3 zisky, 2 asistence), přidal se i Schilb (ve druhé půli 10 ze svých 15 bodů) a svou tradičně nenápadnou hrou Kříž (11+6 doskoků). U rozehrávače Šiřiny vyniklo více než 8 bodů jeho +15 bodů za 26 minut a zvládnutá role prvního rozehrávače. Deset bodů zařídil centr Balvín a 9 power forward Auda.